Festivalové ceny

Udělené ceny 2018

Filmař roku

Cenu uměleckého ředitele pro významný umělecký přínos a rozvinutí žánru road movie získal film Míle / The Mile režiséra Dmitry Korabelnikova. Cenu převzal z rukou uměleckého ředitele festivalu Ondřeje Bíby producent filmu Max Volovik.

Mio Cena diváků

Mio cenu diváků pro divácky nejúspěšnější film festivalu si odnesl film Pochod naděje (The March of Hope) režiséra Jima Krofta. Z rukou Jiřího Pospíšila převzal cenu Jim Kroft.

Mezinárodní Festival Road Movies uděluje následující ocenění:

1. Filmař roku

Výše finanční odměny je $100. Festival oceňuje výrazné světové režiséry, kteří svým snímkem naplno využili možností kinematografie a zároveň nejlépe reprezentují obsahové a ideové poselství festivalu. Cenu uděluje umělecký ředitel festivalu.

2. Mio Cena diváků

I když mají festivaly své programové ředitele a odborné poroty, pro filmaře je neméně důležitým faktorem také divácká popularita. Diváci zvolí svůj nejoblíbenější film IRMF 2018. Režisér vítězného filmu získá autokameru Mio MiVue 733 WIFI.

Všechny promítané snímky se kvalifikují na cenu diváků. Hlasování probíhá vždy po skončení jednotlivých projekcí. Všechny řádně vyplněné hlasovací lístky jsou zařazeny do soutěže a vylosovaný výherce získá navigaci s kamerou Mio MiVue Drive 50.

Partnerem festivalových cen je značka Mio.

Autokamera Mio MiVue 733 WIFI – Váš očitý svěděk na cestách 

Autokamera je připravená zachytit každý detail vaší cesty pomocí záznamu ve vysokém rozlišení Full 1080p HD při 30 snímcích/s, úhlem záběru 130° a clonou F2.0. Kamera  spustí nahrávání ve chvíli, kdy nastartujete vozidlo. Výsledný záznam je jasný a vylučuje jakékoliv pochybnosti. V každém záznamu jsou navíc uložené údaje o souřadnicích GPS a vaší rychlosti.
Kamera je také vybavená pokročilými asistenčními systémy pro řidiče – systémem varování před čelní srážkou, systémem varování při vybočení z jízdního pruhu  a systémem varování před mikrospánkem řidiče. Díky WIFI připojení jednoduše a rychle přenesete nahrávky z kamery do telefonu pro další práci a sdílení.

Navigace s kamerou Mio MiVue Drive 50 – Cestujte, navigujte a zaznamenávejte

Tato inovativní kombinace je vybavena velkou 5,0″ obrazovkou se špičkovou navigaci s mapami celé Evropy,  integrovanou autokamerou s rozlišením Full HD (1080p při 30s/s) a dvěma inteligentními asistenčními systémy řidiče. Navigace a kamera fungují současně. Kamera je vybavena kvalitním skleněným objektivem se širokým zorným polem 130 stupňů a clonou F2.0.
S přístrojem zvládnete rychle naplánovat trasu podle stylu vaší jízdy a možností vašeho vozidla. Navigace vás hladce provede tunely, složitými křižovatkami a na konci vaší cesty vám vyhledá parkovací místo. S přístrojem získáte mimo jiné i bezplatné pravidelné aktualizace map a rychlostních radarů po celou dobu životnosti zařízení.